
Een uitzonderlijk akoestisch duo. Meeslepend, aangrijpend, rauw en eerlijk. In het kader van ‘Blues in de wijk’ vindt op vrijdag 24 februari een optreden plaats van Jura met zanger Jan Blaauw en gitarist Ruben Hoeke.
Verlies van vrijheid, verstikking, liefde, kapot geslagen dromen, verwondering en hoop; alles grijpt bij Jura ineen. De verhalende kracht van de muziek en de beeldende teksten zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Daarin hoort u hun verhalen in de bekende blues style van de Mississippi River. Gitaar en zang worden zonder genade ingezet om je mee te nemen langs de rand van het bestaan.
Jan Blaauw, geboren halverwege de jaren zestig, groeit op aan de kustlijn. Hij brengt zijn tijd als klein ventje vaak door op de zeedijk en denkt aan de verre werelden waar veel van zijn familieleden naartoe zijn vertrokken. Het afscheid van de Beatles, de eerste maanlanding, de beelden van Biafra, de Koude Oorlog en die in Vietnam. Het vormt zijn creativiteit en vervolgens zijn muzikale voorkeur voor de blues. Een stijl vol van empathie die hij op zeer jonge leeftijd ontwikkelt.
Ruben Hoeke bewandelt een ander pad. Hij duikt rechtstreeks de Rock ’n Roll scene in. Stroomopwaarts, blik op oneindig. Spelen in Amerika en in Europa. Diverse onderscheidingen voor zijn werk vallen hem te eer. Zo wordt hij in 2012 door collega’s uitgeroepen tot ‘Nederlands beste gitarist’, schopt hij het in 2014 tot de eerste plaats als beste blues rock gitarist in de Benelux en krijgt de Dutch Blues Award uitgereikt voor beste bluesgitarist van 2014.
Vrijdagavond 24 februari van 20.00 tot 23.00 uur. Entree € 10 incl. gratis drankje; Clubleden & Studenten € 7.00 – Stadspashouders 50%.
Wijkcentrum Alleman, Den Bloeyenden Wijngaerdt 1, 1183 JM Amstelveen. Tel. 020 6453945
Te bereiken met tram 5 en metro 51 – halte Onderuit. Er is ruime vrije parkeergelegenheid.