Amstelveen groenste parkstad door Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN – De aanwezigheid van het Amsterdamse Bos heeft ervoor gezorgd dat Amstelveen zich de groenste parkstad van Nederland mag noemen. Dit blijkt uit onderzoek van Holidu.

De negen miljoen vierkante meter Amsterdamse Bos maken dat Amstelveen gemiddeld 112,81 vierkante meter park per inwoner heeft. Wanneer het Amsterdamse Bos, Amstelveens grondgebied maar onderhouden door gemeente Amsterdam,  niet wordt meegenomen in deze berekeningen wordt het aantal vierkante parkmeter slechts 13,2. Amstelveen belandt dan op een negende plaats, net voor Den Haag en Amsterdam. Alleen de 37 grootste gemeenten van Nederland werden in de vergelijking meegenomen.

Deze ranking is samengesteld op basis van gegevens uit Open Street Maps van 27 april 2019, rekening houdend met de 37 grootste steden van Nederland (inwoneraantal boven 75.000). Er is berekend hoeveel vierkante meter van elk park als zodanig is gelabeld (“leisure=park”) in het bereik van elke stad, zoals ze op het platform zijn getekend. Alle resultaten per stad zijn bij elkaar opgeteld en de verhouding van vierkante meters per inwoner is berekend. De steden met minder dan 75.000 inwoners en de groengebieden die in Open Street Maps database niet als “leisure=park” zijn gelabeld, zijn niet meegenomen in deze ranking. Ook zijn de sportparken die niet openbaar toegankelijk zijn uit de ranking weggelaten.

StadInwonersPark m² per inwoner
Amstelveen90.827112,81
Purmerend80.13843,94
Delft103.21731,14
Zoetermeer12471930,21
Arnhem15927717,36
Schiedam78.09416
Alkmaar9485314,95
Zwolle12615814,43
Leiden124.79714,35
Den Haag53193513,14