CDA wil stille armoede onder ouderen bestrijden

Volgens de CDA zijn er onder veel ouderen in Amstelveen financiële problemen. Dit terwijl de gemeente steun biedt waar ouderen gebruik van kunnen maken, bijvoorbeeld bij hoge zorgkosten. Deze stille armoede wil de CDA nu bestrijden door in gesprek te gaan met de ouderenbonden in onze gemeente (KBO, PCOB en ANBO). Woensdag (13-07) zal de partij een motie indienen om de ouderenbonden met een tegemoetkoming te stimuleren en hulp te zoeken voor dit probleem.

Het aantal ouderen in onze gemeente stijgt snel, tegen 2020 zal een vijfde van de inwoners van Amstelveen bij deze groep horen. Omdat veel van de ouderen langer thuis blijven wonen nemen de zorgkosten toe. De CDA heeft gemerkt dat veel ouderen of niet weten dat hiervoor regelingen te treffen zijn of hiervan geen gebruik willen maken. Door in gesprek te gaan met ouderenbonden, die meer weten waar de problemen zich voordoen, hoopt het CDA meer mensen van dienst te kunnen zijn.

Na de gemeenteraad op woensdag 13 juli weten we of de motie is aangenomen en welke stappen ondernomen zullen worden.

Lees ook: ANWB wil ‘Park&Bike’ in Amstelveen
Lees ook: Subsidies mogelijk voor beveiligen achterpad